Windykacja należności

Z oczywistych powodów wielu osobom myli się obecnie rola windykatora z rolą komornika. Nie warto mylić tych dwóch zawodów, ponieważ nieznajomość prawa szkodzi. W największym skrócie:

Komornik jest osobą, która przychodzi, kiedy ma już wyrok sądu i na podstawie tego wyroku, w asyście policji ma prawo zająć Ci Twoje ruchomości, a nawet nieruchomości na poczet Twoich długów.

Windykator natomiast jest osobą, której pracą jest windykacja należności jeszcze przed sprawą sądową. W zasadzie windykator powinien przynajmniej być najlepszym przyjacielem dłużnika, pozwalać oszczędzić koszta dla obu stron.

Oczywiście nie każdy dłużnik rozumie tę misję windykatora i z założenia traktuje się te osoby jak wrogów, którzy przychodzą po nienależne pieniądze w imieniu krwiożerczych korporacji. Oczekujemy, że to dopiero w sądzie otrzymamy sprawiedliwość. To kolejny błąd, o ile oczywiście również w windykacji zdarzają się pomyłki o tyle w sądzie dochodzą zwykle koszty procesowe a na koniec i tak sprawa zostanie skierowana do komornika, który odzyska należność. Krnąbrny dłużnik dwa razy traci.

– Wywóz kontenerów na gruz Szczecin
– Wodociągi i kanalizacja zewnętrzna poradnik
– rzecznik patentowy Wrocław
– Rzecznik patentowy Łódź
– gabloty stojące – centrum gablot
– kancelaria notarialna Wrocław Ołtaszyn
– wynajem długoterminowy samochodów toruń
– Obiegi wodne i parowe w kotłowniach
– Węzły cieplne w miejskich systemach ciepłowniczych
– gabloty zewnętrzne centrum gablot

Related articles

Back to Top