Kancelaria radcy prawnego Gorzów

Usługi radcy prawnego

Kancelaria radcy prawnego Gorzów to propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy prawnika. Ta konkretna oferta, czyli kancelaria radcy prawnego Gorzów, adresowana jest przede wszystkim do klientów z tegoż miasta i jego okolic, ale podobnych kancelarii w całym kraju działa sporo, więc nie ma praktycznie problemu, żeby skorzystać z ich usług.
Skoro już jesteśmy przy zawodzie radcy prawnego, warto chwilę pochylić się nad tym tematem, aby przynajmniej zorientować się, czym tak naprawdę zajmują się radcy prawni.
Najkrócej mówiąc, radca prawny to urzędnik zaufania publicznego zajmujący się świadczeniem pomocy prawnej. A na czym owa pomoc polega? To przede wszystkim udzielanie porad i konsultacji prawnych, sporządzanie różnego rodzaju opinii prawnych, ale także opracowywanie projektów aktów prawnych. Radca prawny może także występować przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. Tak więc, zakres pomocy świadczonej przez tę grupę prawników jest rzeczywiście szeroki. Poza tym, wszystkie te wyżej wymienione kompetencje racy pokrywają się z kompetencjami adwokatów. To dwa pokrewne zawody, a różnią się w zasadzie tym, że radca nie może występować w charakterze obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Warto o tym pamiętać, bo nigdy nie wiadomo, co się nam może przytrafić. Nikt nikomu nie życzy, źle, ale życie lubi nas zaskakiwać i nie wiemy, czy akurat nie będziemy potrzebowali pomocy dobrego prawnika. Najlepiej byłoby, gdybyśmy sami w miarę orientowali się w różnych przepisach prawnych, ale nie jest to takie proste.

Related articles

Back to Top